רשימת קיצורי מקלדת

דבר היו"ר

במפגש הסתיו של האקדמיה הצעירה, בחודש אוקטובר 2018, נבחרתי כיו״ר הועד המנהל של האקדמיה הצעירה ביחד עם חבריי לועד המנהל, מיכל בר-אשר סיגל מאוניברסיטת בן גוריון ואבי צדוק מאוניברסיטת בר אילן. זכות גדולה נפלה בחלקנו לשרת את הארגון הצעיר הזה ולעזור בפיתוח שלו כמוקד למצויינות, יזמות ואכפתיות. האקדמיה הצעירה תופסת את עצמה כחממה של רעיונות לטובת האקדמיה, החברה והציבור הישראלים. אני רואה את הכוח של האקדמיה הצעירה בזיהוי בעיות עומק, ביכולת הניתוח שלהן, בהצעת פתרונות ובמציאת שותפים ליישום הפתרונות הללו.
 
תפקידי המרכזי הוא בהובלת האקדמיה הצעירה לעמוד ביעדיה ובחזון שהיא מציבה לעצמה ולהמשיך בדרך שסללו קודמיי בתפקיד. השנה ערכנו מפגש עם הוועדים המנהלים של האקדמיה לדורותיהם. המפגש של שלושה עשר חברי האקדמיה הצעירה בעבר ובהווה ששירתו בועד המנהל היה מעורר השראה. בעקבותיו, החלטנו בועד המנהל להגדיר מטרות אסטרטגיות שסביבן נארגן את הפרוייקטים החדשניים והמלהיבים שמובילים החברות והחברים. מלבד שימור מוסדי של האקדמיה הצעירה, אנחנו מציבים לעצמנו מטרות אסטרטגיות שנוגעות להתמודדות עם המשבר במדעי הרוח, קידום נשים במדע, תרומה לחברה בישראל ולאוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית, ופיתוח הקשרים הבינלאומיים של האקדמיה.
 
אנחנו מקיימים השנה לראשונה אירוע בוגרים בלוד ומרחיבים את המעגלים בהם משתלבים בוגרי האקדמיה הצעירה בפעילות השוטפת שלנו. 
             
בהמשך השנה אנחנו מתכננים לבצע את סקר 2.0 ולכנס כינוס בינלאומי לקידום נשים באקדמיה. אנחנו עוסקים בבניה של קשרים עם תכניות לעתודה מנהיגותית בישראל. נערוך חלק מהמפגשים שלנו בפריפריה. ונמשיך לפתח את מעגלי העשייה המשותפת שלנו בעולם האקדמי והציבורי של מדינת ישראל כולל עם האקדמיה הלאומית (שהקימה אותנו ושבכנפיה אנחנו חוסים), ות"ת-מל"ג, משרד המדע, משרד החינוך, מנהיגי המוסדות האקדמיים בישראל וגורמים נוספים בממשלה ובאקדמיה.
 
אנחנו ארגון צעיר, שופע רעיונות, שבחייו הקצרים הצליח להביא כבר כמה וכמה מהיוזמות שלו ליישום מוצלח. והשיא עוד לפנינו. שתהיה לכולנו שנה מוצלחת מלאה בעשייה חיובית, מצויינות ויצירתיות.
 
ד"ר אודי זומר